Jet City Amplification JCA100HDM
(2)
Déposer un avis
Argus du Jet City Amplification JCA100HDM
Avertissement
Attention, cote argus calculée sur un petit nombre d'annonces
Les annonces avec options, ou constituant un pack, ne sont pas prises en compte.
Où acheter JCA100HDM ?
Moins
Aucun revendeur ne propose ce produit pour le moment.
Alerte disponibilité
Alerte nouvelle annonce
recherche d'avis sur cette tête
  • 1 réponse
  • 2 participants
  • 1 639 vues
  • 3 followers
Salut
elle a deux choix de puissance, 100W = 4 6L6    50W = 2 6L6
Tech Specs:
Channels: Crunch and Overdrive, foot-switchable with included footswitch Controls: Normal and Overdrive Gain, Bass, Middle, Treble, Normal and Overdrive Masters, Presence, Depth. 100w/50w. Effects Loop: Tube buffered Footswitch: Overdrive channel footswitch, included. Tubes: 5x 12AX7 Preamp / 4x 6L6 Power Cabinetry: Multi-ply, void-free hardwood Chassis: 16 gauge, cold-rolled steel Output Power: 100 watts into 16 ohm or 2x 8 ohm speaker outputs Input Power: Multi-tapped power transformer at 100v/120v/220v/240v and standard IEC connector DIMS: 9.5″Hx9.5″Dx25″D Weight: 43.6lbs net